Späť do obchodu

Registrácia

Najlepšie farby pre detské izby

Pre budúce mamičky a oteckov nie je nič vzrušujúcejšie, ako príprava na privítanie svojho  bábätka. Od nekonečného čítania kníh o rodičovstve, až po nákup roztomilých detských hračiek - noví rodičia sa vždy chcú uistiť, že majú všetko čo potrebujú, kým privedú na svet ich dieťa.

Keďže zariaďovanie detskej izby je dôležitá a niekedy dosť vyčerpávajúca úloha, rozhodli sme sa vytvoriť komplexného sprievodcu farbami a tento proces vám trošku uľahčiť. Hranie sa s farbami, tvarmi a jedinečnými témami vám pomôže vytvoriť zábavný a kreatívny priestor pre vás a vaše dieťa.

Najlepšie Farby A Motívy do detskej izby

Psychológia farieb často naznačuje, že určité farby, či už na stenách detskej izby, alebo v jej časti , môžu vyvolať konkrétne pocity, povzbudiť kreativitu a zdravý vývin dieťaťa.

Z tohto dôvodu je dôležité zvoliť si farebné kombinácie, ktoré vám a vášmu dieťaťu vytvoria správnu náladu. Nižšie sú uvedené najlepšie farby, ktoré môžete použiť na steny alebo dekorácie, spolu s niektorými zábavnými doplnkovými témami pre detskú izbu.

Vzrušujúca Červená - Námorné Dobrodružstvo

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby2

Červená sa často používa v reklamách, kanceláriách a obchodoch, pretože vytvára najemotívnejší pocit zo všetkých populárnych farieb. Povzbudzuje nielen nadšenie, ale o červenej je známe, že evokuje lásku a silu. Pokiaľ ide o detskú izbu, pridanie niektorých červených akcentov do bielej alebo neutrálnej miestnosti pomôže vytvoriť energickú a pestrú atmosféru pre dievčatá aj chlapcov.

So správnym dekorom detskej izby môžete ľahko zostaviť námornícku izbu, čarovnú bodkovanú skrýšu, alebo závodnú autodielňu.

UpokojujúcA Oranžová - Západ Slnka

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby3

Môže to byť prekvapením, ale oranžová farba je veľmi ukľudňujúcim doplnkovým odtieňom. Z tohto dôvodu sa často používa v štúdiách jogy a meditačných miestnostiach. Oranžové prvky na stene, alebo posteľnej bielizni pomôžu vášmu dieťatku relaxovať a cítiť sa pohodne.

Izba pripomínajúca západ slnka môže prispieť k pútavému dizajnu, pričom udrží vaše dieťa pokojné. Ak chcete dosiahnuť minimalistický vzhľad, skombinujte niekoľko oranžových akcentov s neutrálnymi odtieňmi, ako je sivá, biela alebo béžová.

hrejivá žltá - dotyk jari

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby6

Niekoľko žltých prvkov môže pomôcť povzbudiť pocity dobrej nálady a celkového šťastia. Žltá je perfektná na rozjasnenie miestností, ktoré nemajú veľa prirodzeného svetla, alebo na vytvorenie veselého priestoru. Odporúčame zaobchádzať s touto farbou opatrne, pretože príliš veľa žltej môže zvýšiť podráždenosť a nepokoj.

Pridajte niekoľko akcentov - štýlové žlté rámiky na detské obrázky, žiarivú stoličku alebo posteľnú bielizeň. To vám pomôže aplikovať len správne množstvo tejto farby a využiť jej eleganciu. Niektoré jedinečné žlté motívy môžu zahŕňať slnečnice, citrónové kvapky alebo medové plásty.

harmonická Zelená - Lesy a lúky

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby7

Pre kľudnú a pokojnú atmosféru je zelená dokonalá farba. Táto farba bude pre oči vášho malého dieťaťa najmenej namáhavá a pomôže mu cítiť sa po celý deň uvoľnene. Zelená je skvelá ako odtieň na vymaľovanie stien, alebo ako doplnková farba.

Na steny vám odporúčame mätovú, aby miestnosť vyzerala jasnejšie a sviežo, alebo olivové tóny pre teplejší pocit. Tropické pozadie ako motív džungle, zelený plyšový macko, zábavné hračky a dekorácie v zelených odtieňoch vám pomôžu navodiť skvelý, ukľudňujúci pocit pre vaše dieťatko.

prírodná béžová - poď von!

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby9

Rôzne odtiene hnedej môžu byť skvelou voľbou ako vymaľovať stenu. Hovoríme o zemitých tónoch a dekoráciách, ktoré vám a vášmu dieťaťu pomôžu cítiť sa voľne a bezpečne. Pridanie drevených prvkov, ako je stôl, stolička alebo detská postieľka, môže tiež pomôcť povzbudiť hlbší pocit bezpečia a podporiť pozitívny tok energie.

Pre vašu detskú izbu odporúčame použiť mäkšiu hnedú farbu, ako je béžová alebo jemná hnedošedá, aby miestnosť zostala svetlá a vzdušná. Vneste do interiéru kúsok prírody. Pridajte roztomilé dekorácie - malé teepee, obrázky zvieratiek. Budú vyzerať skvele s béžovými stenami alebo nábytkom.

mystická fialová - ako v kráľovstve

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby10

Pre elegantnú a jedinečnú detskú izbu je fialová jasnou voľbou. Táto farba je často spájaná s luxusom, kombinuje stabilitu modrej a energiu červenej. Je to tiež skvelá alternatíva pre tých, ktorí si myslia, že modrá farba pôsobí príliš chladno. Levanduľová a orgovánová môžu dať priestor teplejšiemu pocitu a pritom zostať v podobnej farebnej škále.

Pridajte pár fialových akcentov, ako je prikrývka, plyšové vankúše alebo pútavá tapeta. Detská izba tak bude vzbudzovať  kráľovský pocit. Vzhľadom k svojim upokojujúcim účinkom je fialová vhodná najmä do izieb hyperaktívnych detí. Inak je samozrejme vhodnou voľbou do detskej izby pre dievčatká a mladé slečny - ak nie priamo na steny, tak napríklad na závesoch a posteľnej bielizni.

pokojná modrá – pod vodou

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby11

Niet divu, že modrá je jednou z najpopulárnejších farieb pre chlapcov, ale dá sa ľahko včleniť do dievčenských, alebo rodovo neutrálnych miestností. Či už ste sa rozhodli pre tému mora, alebo hviezdnej noci - táto farba určite vytvorí príjemný priestor.

Modrá farba upokojuje, podnecuje rozumovú aktivitu a podporuje koncentráciu. Tmavší odtieň je vhodný napríklad do kúta, v ktorom dieťa spí. Patrí ale, rovnako ako zelená farba, k studeným odtieňom a najlepšie nám poslúži v slnkom zaliatej izbičke, obrátenej na juh alebo na západ. V tmavších miestnostiach by nám, naopak, ubrala teplo a svetlo. Začlenenie modrej do miestnosti spôsobí, že sa vaše dieťa bude cítiť pokojne a pohodlne.

magická sivá – hravá a nadčasová

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby8

Aj keď pre niekoho môže byť nudnou farbou, pre iného je naopak farbou elegancie, luxusu a vznešenosti. Je univerzálna a ukrýva v sebe veľký potenciál.

Je to fantastický neutrálny odtieň, ktorý sa dá ľahko rozžiariť doplnkovými farbami, ako sú ružová, žltá a oranžová. Táto farba spôsobí, že sa vaše dieťa bude dobre cítiť  a zároveň vám umožní pravidelne vylepšovať výzdobu s minimálnym úsilím, keď vyrastie.

Pre sofistikovanejšie a náladovejšie témy sa rozhodnite pre tmavšiu sivú farbu vyváženou jemnými farbami a prírodnými prvkami, ako sú zeleň a drevo. Interiér v žltošedých farbách je optimistický a táto nádherná kombinácia je skvelou voľbou aj pre detské izby.

svieža Koralová - Moderná Princezná

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby1

Živá, energizujúca a radostná farba, pochádza z podmorského sveta. Už po stáročia fascinuje oko, aj myseľ. Je to živá, hrejivá, pestrá a sýta farba, ktorá symbolizuje spojenie s prírodou, ale aj potrebu radosti a optimizmu.

V detskej izbe navodí pozitívne emócie, pocit romantiky a pokoja.

Aj keď tématika princeznej je často spájaná s ružovou farbou, môžete tejto farebnej schéme dať jedinečný zvrat tým, že sa rozhodnete pre minimalistický vzhľad. Použite zlaté a koralové akcenty spolu s pútavou kulisou, ako sú napríklad kvetinové papierové kvety na stene, aby ste dosiahli modernejší vzhľad.

Neutrálna Biela - Dobrodružstvo Čaká

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby4

Biela farba na steny bola, je a vždy bude trendová. Je ideálnym riešením na povrchy stien v interiéri zariadenom nielen v minimalistickom, ale aj romantickom, alebo škandinávskom štýle. Biela je najlepšou neutrálnou možnosťou, ak plánujete neustále aktualizovať detskú izbu. Udržuje miestnosť jasnú a sviežu bez toho, aby premohla zmysly vášho dieťaťa.

Ak sa rozhodnete pridať nejaké doplnkové farby, ako je ružová, modrá, tyrkysová, alebo šedá, dekoráciu s motívmi zvieratiek alebo kvietkov, pomôžeme vám dať dohromady priestor, ktorý určite podporí kreativitu vášho dieťatka.

čiernobiela - priestor bez hraníc

Pekne obrazky, obrazky pre deti, obrazky do detskej izby,najlepsie farby do detskej izby5

Čierny dekor a akcenty môžu vytvoriť silnú a autoritatívnu atmosféru v každej miestnosti. Pre detskú izbu vám kombinácia čiernej farby s jasnými odtieňmi, ako je žltá, zelená alebo modrá, pomôže vytvoriť priestor, ktorý bude vyzerať jasne a čisto.

Čierna je tiež základnou farbou pre zábavné témy týkajúce sa vesmíru, videohier a sci-fi. Či už chcete vytvoriť elegantný dojem alebo izbu snov, táto farba bude skvelým doplnkom pri použití dekorácií, nábytku, alebo na niektorú stenu.

Po výbere správnej farby ste pripravení naplniť izbu pre deti farebným dekorom a hračkami, aby ste inšpirovali ich zvedavosť a zmysel pre dobrodružstvo. Výborný nápad je natrieť časť steny tabuľovou farbou, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre kreativitu. Nezabudnite odfotiť a zarámovať najlepšie kúsky svojho malého umelca.

 

Späť do obchodu